Czy długopisy reklamowe wpływają na zapamiętanie loga

Wielu psychologów i socjologów dostrzega, że nasze społeczeństwo określać można mianem społeczeństwa obrazu. Jest ono charakterystyczne przez to, że przyswajamy sobie wszystko za pomocą wizualizacji. I wykorzystują to między innymi firmy wydając swoim klientom długopisy reklamowe oraz wiele innych gadżetów na których jest logo firmy.

Jeśli oferowane w każdy oddziale firmy długopisy reklamowe posiadają pewne charakterystyczne element takie jak kolor typowy dla szyldów firmy, mają umieszczony jej znak towarowy, z całą pewnością pobudzają jakąś część naszej pamięci uświadamiając nam kiedy i w jakich okolicznościach weszliśmy w ich posiadanie.

Nie zawsze jest tak, że ludzie potrafią skojarzyć jakąś markę z logo i szyldem firmy. Jeśli mają pod ręką długopisy reklamowe przez jakiś czas, może się okazać, że bez większych trudności wskażemy charakterystyczne elementy wizualne.

Niektórzy myślą, że ludzie nie przywiązują uwagi do tego co w firmach nanoszą na długopisy reklamowe, jednak nie da się nie zauważyć tego, że są one dość wyraźne a ludzie korzystają z długopisów nie tylko w chwili podpisywania jakiegoś dokumentu, przeważnie się nimi bawią, obracają je w dłoniach, wtedy mają okazję żeby się im dobrze przyjrzeć.