Spławiki świecące, jako dobra metoda sygnalizowania brania ryby.

Temat spławików to dla każdego wędkarza po prostu temat rzeka. Miłośnicy połowów mogą o nich dyskutować godzinami, a i współczesny rynek obfituje w różnorodne rodzaje spławików, o których zwykli śmiertelnicy nie mają nawet pojęcia. Gama ta co jakiś czas się powiększa. producenci starają się sprostać potrzebom wędkarzy i produkują spławiki, które umożliwiają łowienie ryb w różnych warunkach.

Spławiki to małe urządzenia i raczej mało skomplikowane, ale za to ogromnym znaczeniu. Służą one do utrzymania przynęty na danej głębokości i wskazują wyczekiwany przez wędkarza moment chwytania przez rybę. Spławik odgrywa więc zasadniczą rolę w połowie ryb. Wybór odpowiedniego spławika musi uwzględniać wiele czynników, które tę decyzję determinują. Liczy się kolor, kształt, materiał, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Wśród nich wyróżnia się spławiki mocowane na stałe, przelotowo, do połowu w stojących wodach i w płynących czy do tak zwanej metody angielskiej. Jak widać- wybór nie jest prostym zadaniem.

Jeśli jesteś początkujący wędkarzem, lepiej poprosić o poradę fachowców. Z pewnością udzieli Ci jej sklep wędkarski online. Dokładne opisy i zdjęcia pomogą Ci wybrać właściwie. W ostatnim czasie internetowy sklep wędkarki poleca spławiki z sygnalizacją świetlną brania. Spławiki swiecące doskonale spełniają swoją rolę- są widoczne zarówno dla ryby, jak i dla wędkarza. Świecące „cacka” przykuwają uwagę ryb i skracają czas reakcji wędkarza. Te cechy są z pewnością nieocenioną zaletą urządzenia ze świetlnym sygnałem.